Sunday, October 21, 2012

Majlis Anugerah Kecermerlangan ASBKL 2011

Presiden Alumni Yg Berbagia En Malik Jalil telah merasmikan dan menyampaikan Anugerah kecermerlangan Pelajar 2011 ASBKL Pada 21 Nov 2012





Pelajar terbaik Tingkatan Satu
Mohd Firdaus Mat Yasin
Sekolah St John.
Felda Bukit Rokan Utara


Pelajar Terbaik Tingkatan Dua
Fara Hanim Tajol Arus
Sekolah CBN
Felda Pasoh 3.

Pencapaian terbaik Tingkatan 3 8A
1.Nur Shakinah Az-Zahra Mohd Som
Sekolah Menegah Cochrane
Felda Sg Teenggi

2. Nur Khairunisa Najwa Mazlan
Sekolah Seri Bintang Selatan
Felda Tersang 01.

3. Muhammad Khairul Iqram Halim
Sekolah Seri Bintang Selatan
Felda Kemahang 03.

4.Ahmad Kasimi Mohammad Kamal
Sekolah Seri Bintang Selatan
Felda Jengka 19.

5. Nur Najihah Abd Hamid
Sekolah Aminuddin Baki
Felda Lembah Klau

6. Mohkrus Atirah Makhzan
Sekolah Aminuddin Baki
Felda : Wilayah Mempaga

7. Nur Shairah Abdul Rahim
Sekolah Aminuddin Baki
Felda Lembah Klau

8. Nurul Amilina Tusliman
Sekolah Puteri Jaya
Felda Jelai 03.

9. Nizatul Syuhada Anuar
Sekolah Puteri Jaya
Felda Jengka 14

10. Muhamad Fitdaus Enderus Saidi
Sekolah seri Bintang Selatan.
Felda Jengka 19

11. Marzlyqa Razali
Sekolah Cochrane
Felda Wilayah Mempaga

Pelajar Terbaik Tingkatan 4
Nur Suhaila Abdullah
Sekolah aminuddin Baki
Felda Serting Hilir 6

Pelajar Terbaik Keseluruhan SPM
Nurul Asykin Nor Idzam
Sekolah Aminudin Baki
Felda Triang 01




Wednesday, May 30, 2012

Sesi temuduga kursus ' Training Aircraft Maintenance Engineer (TAME) & Trainee Junior Technician (TJT).

Pengumuman :

>> Kepada pemohon yang berminat menyertai kursus ini TETAPI tidak berpeluang menghadiri sesi temuduga yang telah diadakan di 4 buah wilayah sebelum ini, sila hubungi :

JABATAN INOVASI & PEMBANGUNAN GENERASI BARU FELDA

TINGKAT 2, WISMA FELDA

JALAN PERUMAHAN GURNEY

54000 KUALA LUMPUR.

No. Tel :03-2617 2617 ( Pn. Hamimah )

:03-2617 4017 ( Pn. Rashimah )

:03-2617 4020 ( En. Azrul/ Cik. Nora )

No. Fax : 03-2694 8271

 AKADEMI MAS TRAINING AIRCRAFT
MAINTENANCE ENGINEER ( TAME )
Bil. JENIS KURSUS

1. Training Aircraft Maintenance
Engineer (TAME)
TEMPOH PENGAJIAN
v 5 Tahun Sahaja
PENCAPAIAN AKADEMIK
v Kelayakan : Lulus Sijil Pelajaran ( SPM )
Mendapat 4B termasuk Bahasa Inggeris, Bahasa Melayu, Matematik
dan Fizik
v Lulus pemeriksaan kesihatan oleh panel MAS ( Selepas Temuduga )
SYARAT KELAYAKAN
v Warganegara Malaysia
v Pemohon seorang anak peneroka/ anak kakitangan Felda/ cucu peneroka (cucu
yang tinggal bersama peneroka dan mendapat pengesahan daripada Pengurus
Rancangan)
v Belum Berkahwin
v Lelaki/ Perempuan
v Umur tidak melebihi 23 tahun pada tarikh pengambilan

 TRAINEE JUNIOR TECHNICIAN
( TJT )
Bil. JENIS KURSUS
1. Juruteknik Penyelengaraan
Pesawat (TJT)
TEMPOH PENGAJIAN
v 2 Tahun
PENCAPAIAN AKADEMIK
v Kelayakan : Lulus Sijil Pelajaran Malaysia ( SPM ) sekurang-kurangnya
mendapat 4 kredit termasuk mata pelajaran bahasa Melayu, bahasa Inggeris,
Matematik dan Fizik
SYARAT KELAYAKAN
v Warganegara Malaysia
v Pemohon seorang anak peneroka/ anak kakitangan Felda/ cucu peneroka (cucu
yang tinggal bersama peneroka dan mendapat pengesahan daripada Pengurus
Rancangan)
v Belum Berkahwin
v Lelaki/ Perempuan
v Umur tidak melebihi 23 tahun pada tarikh pengambilan
v Tidak rabun warna
TEMPAT KURSUS
LATIHAN KEJURUTERAAN
MAS Complex A
3rd Floor, Hanger D2
47200 Subang, SAAS Air
Selangor, Darul Ehsan.
SENARAI PELAJAR HARAPAN FELDA (PHF) BAGI PROGRAM PERSEDIAAN PEPERIKSAAN PMR TAHUN 2012 PADA 28/5/2012 HINGGA 8/6/2012 DI ASRAMA SEMAI BAKTI KUALA LUMPUR


1 NOR FARAH FARHANA BT MOHD SALLEH Felda Linggiu
2 NORSHAHIRA BINTI ISA Felda Pemanis 2
3 MOHD ASYRAF BIN MOHD SHARIF Felda Sg Tiang
4 NUR FATIN ANISHA BT HASAN Felda Kemahang 2
5 JEFRI BIN MOHD NORDIN Felda Raja Alias 2
6 MUHAMMAD ZAHIR BIN ASAHAR Felda Raja Alias 1
7 NUR AZIATUL BT KHAZIZI Felda Lurah Bilut
8 MUHAMAD HARRIS MUSTAQIM BIN ALI Felda Sg Retang
9 MUHAMMAD SAHRULFAHMI BIN MD SENAN Felda Selanchar 4
10 KHAIRUNNISA BT ZAINUDIN FeldaChini Timur 3
11 SYAIFUL HAMZAH BIN SOPIAN Felda Chemomoi
12 MUHAMAD HAZMIZARUL BIN HAMZAH Felda Papulut
13 NURUL AISYAHTUL ASYIKIN BT KAMARUDIN Felda Kerteh 2
14 MUHAMMAD ASYRAF BIN MOKHTARUDIN Felda Tenggaroh 4
15 NOR EKMAL BT YUSOF Felda Selasih

Wednesday, March 21, 2012

SENARAI KEAHLIAN 2011 - LIFE

PERSATUAN ALUMNI ASRAMA FELDA MALAYSIA
SENARAI KEAHLIAN 2011 - LIFE

1 AHMAD NAJMI SADALI 681007-10-5259 1985 012-3206864
2 AZMI AMIN SARJI 690410-71-5959 1986 012-2050156
3 DZULKIFELI BIN ABU AMIN 610613-01-5917 1980 019-7807693
4 JAMLUS BIN AZIZ 650714-05-5287 1982 012-6231222
5 MEK YAM @ MARIAM HASSAN 740210-03-5388 1991
6 MOHAMAD ISMAIL BIN ALI 660328-06-5479 1983 019-7530118
7 TENGKU AHMAD RIDHAUDIN B TENGKU ABDUL RAZAK 720306-06-5495 1989 012-3340393
8 ABDUL MALEK BIN JALIL 630316-01-5521 1980 012-7752275
9 KAMAL BIN MANSOOR 650326-05-5605 1982 019-2127454
10 ZAKARIA BIN DON 670812-02-5717 1984 019-2667362
11 AHMAD RADZI BIN OSMAN 650623-08-5165 1982 019-2130612
12 AHMAD TERMIDI BIN ALI 660411-08-6325 1983 019-2815225
13 AZIDY BIN DAUD 640503-03-5471 1981 016-6264945
14 AZIZ BIN BASIRAN 012-3938102
15 JAZLAN BIN MOHAMED AMIN 671001-11-5473 1984 013-9048085
16 KAMAL ARIFIN MAT YASIN 660319-11-5103 1983 012-9879015
17 MOHD SAID KAMIS 811024-06-5343 1998 012-2501314
18 NORISAH ABD GHANI 017-2059696
19 NORSIAH AHMAD 650118-02-5698 1982 019-2700383
20 SHAHRIZAL BIN ABDUL AZIZ 720701-06-5591 1989
21 SURYANI BINTI MOHD NOR 661227-11-5466 1983 012-6490060
22UMI KALSOM OTHMAN 650819-05-5048 1982 019-3195641
23 ABDUL RAHIM BIN JALIL
24 ABDULLAH B CHIK 640723-07-5715 1981
25 ABU HASAN AHMAD AMALUDIN
26 AFZAN NIZAM JAMALUDDIN 660315-06-5153 1983 012-3320162
27 AMIL BIN SULEIMAN 660718-01-5345 1983 012-7749059
28 AMINAH HASHIM 670923-01-5108 1984 019-2600247
29 ANIDA BINTI ARIPIN 750319-06-5406 1992 012-2341903
30 ANUAR MOHAMED 019-6511647
31 AZAHARI BIN SALIM
32 NOR EMIZAN ABDUL MAJID 741206-01-6779 1991
33 HAMIDI PAOZAN 1983
34 KHAIRUL ANUAR DANIEL 1985
35 LONG BIN KECHIK 630402-04-5057 1980 012-2685174
36 MAZLAN BIN MAHADZIR 710403-02-5525 1988 012-3073546
37 MAZLAN FAUZI 690922-03-5455 1986 019-6679391
38 MOHAMMAD NOOR BIN JALIL
39 MOHD ASRI B ABDULLAH
40 MUHAMMAD OSMAN B KATERAN
41 MURNIYATI RAMLI 710706-02-5450 1988 013-3431537
42 NAHAZAMI RAZALI
43 NORAZWALIZA SUHADA 750317-10-5576 1992 017-6550427
44 ROZUDDIN BIN MUHAMED T717401 1989 012-3952026
45 SAADIAH MD SALLEH 660315-01-6300 1983 016-3565335
46 SALINA SELAMAT 660104-01-6116 1983 013-3422695
47 YUSMIZAH BINTI MOHD YUSOF 700115-06-5486 1987 013-9937468